Авторизация| English
Среда, февраль 20, 2019
О нас Пресс-центр Блоги Україна закрила Кримські порти: наслідки та санкції

Україна закрила Кримські порти: наслідки та санкції

21.07.2014

У звязку із окупацією Криму РФ, відбулись деякі організаційні та правові зміни у морському бізнесі.

 

Мінінфраструктури України ще в середині травня повідомила Міжнародну морську організацію (IMO) про підготовку рішення щодо закриття кримських портів. В першу чергу це пов’язано з тим, що Україна немає можливості виконувати свої міжнародні зобов’язання щодо забезпечення безпеки судноплавства на окупованій території. Відповідний наказ про закриття портів , розташованих на території Автономної республіки Крим, був прийнятий 16.06.2014 року. Даний наказ Мінінфраструктури № 255 «Про закриття морських портів», зареєстрований в Мінюсті 24.06.2014 за № 690/25467, набрав чинності 15.07.2014 року. Відповідно до даного наказу для міжнародного судноплавства закриваються порти: Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія та Ялта,  а також будуть ліквідовані адміністрації вищевказаних морських портів.

 

Окрім цього, законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року у редакції від 06.05.2014 року, який набув чинності 27.04.2014 року, було внесено зміни до кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до цих змін передбачена  адміністративна відповідальність за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, та порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду – виїзду; кримінальна відповідальність – за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави.

 

Згідно ст.3 закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» окупованою територією є сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій; внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України; повітряний простір над територіями, зазначеними у пунктах 1 і 2 цієї частини.

 

В'їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в'їзду - виїзду. На даний момент порядок в'їзду іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї перебуває на етапі розробки, а тому перелік пунктів контрольних пунктів в’їзду - виїзду , так само як і порядок отримання спеціальних дозволів тимчасово невідомий.

 

Тому, будь яке судно, яке продовжує здійснювати заходи на окуповану територію до врегулювання цих питань після 27.04.2014 року – дати набрання чинності закону про режим окупованої території, порушує порядок перетину державного кордону, а отже усі члени екіпажу та інші особи, які перебувають на борту будуть нести адміністративну або кримінальну відповідальність.

 

Окрім цього, Україна, закриваючи усі порти на окупованій території, не гарантує забезпечення прав, свобод та законних інтересів фізичних та юридичних осіб та не несе жодної відповідальності за подальшу долю суден та екіпажу, які, всупереч вищевказаним нормативно-правовим актам, будуть здійснювати заходи на окуповану територію.

 

Інші особливості здійснення економічної діяльності на окупованій території законодавчо тимчасово неврегульовані.

Оставить комментарий:
Введите свое имя:
Наименование организации:
Комментарии:
Введите проверочный код:
Добавить
Evaline
I do agree with all of the ideas you have inucdotred to your post. They are really convincing and can certainly work. Still, the posts are very short for novices. Could you please prolong them a little from next time? Thank you for the post.
08.06.2016, 11:13

Статьи

29.12.18

Арест судов в Украине - анализ судебной практики за 2018 год

15.12.2017 года вступили в силу изменения в процессуальные кодексы Украины, в которых содержится много новелл в отношении ареста судов в Украине в качестве мер обеспечения исков. Прошел ровно год и уже есть сложившееся позитивная и негативная судебная практика, о которой мы расскажем в этой статье.

Новости

16.09.16

Опубликовано Третье издание «The Shipping Law Review»

SLR 3 in the office

Третий год эксперты LEXCELLENCE делятся своим опытом и знаниями, участвуя в издании «The Shipping Law Review» - напечатано 3-е издание книги 

Блоги

01.12.17

Судова реформа: 15 грудня 2017 р. наберуть чинності нові процесуальні кодекси в Україні

Нарешті стала відома дата набрання чинності нового процесуального законодавства в Україні, на яку чекала вся правова спільнота.

© 2011 Lexcellence.com.ua