Авторизация| English
Среда, февраль 20, 2019
О нас Пресс-центр Блоги "Бережіть папір" або трохи про інновації в сфері документообігу

"Бережіть папір" або трохи про інновації в сфері документообігу

28.04.2017

Ще у 1930 році Яків Ройтман зняв короткометражний мультфільм «Бережіть папір» , де гостро критикував неефективність бюрократичної системи. Головний герой – пересічний громадянин - намагається отримати документ і для виконання цього нелегкого завдання проходить всі можливі кола пекла: оббиває пороги кабінетів, ставить десятки печаток, отримує різноманітні направлення, і врешті, втомлений паперовою тяганиною, здається. Автор, враховуючи історичні умови, не міг прямо критикувати божевільну бюрократичну машину, а тому заохочував людей відмовитися від надмірної паперової тяганини, позбутися бюрократичного засилля в обгортці оптимізації індустріального виробництва шляхом запровадження технології з переробки паперу.


Переглядаючи цей мультфільм вже у незалежній Україні на фестивалі «Німі ночі» в 2015 році мене кинуло в жар – яка до болю близька тема… Невже з далеких радянських 30-х ми ні на трохи не змінились? І прикро ж визнавати, що мультфільм актуальний як ніколи. Ніби його знімали десь у сучасних реаліях. На жаль, бюрократія та паперова тяганина все ще є невід'ємною частиною генотипу української влади. Це той ген, який досі тримає в лещатах радянського минулого і не дає дихнути на вільні груди українському бізнесу. 
Кожного дня, спілкуючись із підприємцями, компаніями, стартапами, розумієш, що вони постійно в стані війни, і ні… не за ринок, не за клієнта, а в основному – з бюрократичною системою. Це головна наріжна проблема, яка відбирає увесь ресурс бізнесу. Звісно, це гальмує розвиток. Офшоризація, тіньова економіка, контрабанда, чорний ринок валюти та усі інші негативні явища для нашої держави є «штучним диханням» українських компаній. Я завжди тішусь, коли таки чую успіхи українців на національній та світовій арені: як юрист, занадто глибоко знаю, що їй доводиться проходити кожного дня, виборюючи в цій безглуздій паперово-бюрократичній війні, своє право на життя та вільний розвиток. Зрештою, чим більше «паперів» – тим більше бюрократії. Такий собі корупційний індикатор. Спрощення – це шлях, де корупції немає місця. 


Зрештою, потрохи ген паперового бюрократизму таки викорінюють. Зокрема, у листопаді був прийнятий закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг», який віднині дозволяє укладення зовнішньоекономічних договорів у електронній формі і з використанням електронного цифрового підпису, та або взагалі без фіксації у формі договору(достатньо обміну повідомленнями, оферти,виставляння рахунку); взагалі скасовує валютний контроль за операціями з імпорту послуг.


Читала закон і аж не вірилось – невже, невже ж доведуть до кінця, а не просто пустять пил в очі?! Таки зробили. І в банківське законодавство зміни внесли, і в бухгалтерське, і навіть податкову змусили «прогнутись» (хоча остання- найвпертіше тримається за «паперову» документацію ).
Завершивши юридичний огляд нового прийнятого закону, з внутрішнім піднесення та радістю, що таки зміни є, поїхала на форум в Київ, і тут новий подарунок - знайомство із сервісом, який може стати логічним продовження хвилі законодавчих змін, хоч і був створений задовго до будь-яких покращень в паперовій українській тяганині. 


Fluix by Readdle - програмне забезпечення із спільного управління документами/договорами. Сервіс доступний як для роботи із контрагентами, так і для ведення внутрішньої документації компанії. Дане програмне забезпечення, яке здатне обслуговувати потреби бізнесу на базі єдиного продукту, та включає в себе і хмарний сервіс, і власний електронний цифровий підпис для забезпечення безпеки, і заздалегідь збережені зразки документів, в яких зручно одразу вписувати деталі конкретних справ, не втрачаючи сам зразок. І це ще не всі плюси.


Даний сервіс дозволяє одночасно працювати над документом цілій команді людей, зручно вести переговори та укладати (включаючи підписання) договори без реальної присутності в одні географічній точці, економити часові та фінансові ресурси на надсилання готових документів, гарантувати безпеку зберігання готових контрактів в спеціальному сховищі із зручною системою пошуку та виключити фізичне знищення чи втрату оригіналу документу, внаслідок людського фактору, та й взагалі звести до мінімуму вплив людських помилок. 


Окрім цього, сервіс дозволяє ініціювати процес укладення договору шляхом надсилання автоматизованих запитів, попереджає про внесення змін до готових документів та автора змін, відстежує виконання контрактів, дає можливість заблокувати готовий документ від шахрайства та додати цифровий підпис, зробивши його юридично обов’язковим. 


Окрім цього, використання сервісу дуже спрощує процес ведення переговорів щодо укладення договору: вносити зміни, фіксувати пропозиції та розбіжності, обговорювати умови, укладати кінцеві версії та робити усе це в режимі реального часу! Компанія має у власній практиці значну кількість кейсів, які свідчать про вражаючі результати, яких може досягнути бізнес, економлячи час на паперовому документообізі та пропонуючи новий рівень сервісу в спілкуванні з контрагентами чи клієнтами. Щоправда, такі нові фантастичні можливості переходу на електронний документообіг внаслідок законодавчих обмежень доступні українцям лише в сфері зовнішньоекономічної діяльності щодо надання послуг.


З постачанням послуг та товарів на території України ситуація досі бажає бути кращою. Але є нові радісні новини, які можливо таки дозволять застосовувати інноваційні продукти й постачальникам товарів та послуг на національному ринку та експортерам товарів.


На даний момент у Верховній раді зареєстровані ще два цікаві проекти - проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо укладення договорів у вигляді електронного документа» (далі – проект Закону), наслідком прийняття якого є зменшення витрат ресурсів та часу учасників цивільного обороту на паперових носіях, пришвидшення обороту через перехід учасників цивільного обороту до укладення правочинів на електронних носіях, а також - проект закону « Про електронні довірчі послуги» (вже пройшов друге читання), який має на меті реформування законодавства у сфері електронного цифрового підпису з урахуванням досвіду Європейського Союзу, розбудови єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг, визнання в Україні електронних довірчих послуг, які надаються іноземними постачальниками електронних довірчих послуг, що забезпечить активний розвиток транскордонного співробітництва та інтеграцію України у світовий електронний інформаційний простір.


Мені дуже хочеться вірити, що перехід від паперового документообороту до електронного таки відбудеться у всіх сферах господарювання і законопроекти будуть прийняті. В сучасних реаліях, «берегти папір» - є необхідністю в сучасному світі і не лише з екологічних мотивів, а й для досягнення кращих результатів в бізнесі з мінімізацією затрат. Адже дійсно, створення та укладенння різноманітних документів, які є невідє’мною частиною щоденних бізнес - процесів, пов’язане із необхідністю обговорювати, друкувати, надсилати, підписувати, вносити зміни, ставити печатки, і зрештою десь зберігати увесь цей об’єм паперів, не кажучи вже про часові та фінансові затрати, а також різноматнітні ризики. Як показує практика, автоматизація документообігу завдяки інноваційним сервісам вивільняє час для інших важливих бізнес- процесів, що позитивно відзначається на компаніях в цілому.


Я сподіваюсь, що і законодавчі зміни, і одночасне створення неймовірних інноваційних бізнес-продуктів та їх впровадження, стане новою ерою в економічному розвитку як України в цілому, так і українського підприємництва, створить нові можливості для ефективного розвитку та виведе бізнес на новий рівень.

https://fluix.io

Оставить комментарий:
Введите свое имя:
Наименование организации:
Комментарии:
Введите проверочный код:
Добавить

Статьи

29.12.18

Арест судов в Украине - анализ судебной практики за 2018 год

15.12.2017 года вступили в силу изменения в процессуальные кодексы Украины, в которых содержится много новелл в отношении ареста судов в Украине в качестве мер обеспечения исков. Прошел ровно год и уже есть сложившееся позитивная и негативная судебная практика, о которой мы расскажем в этой статье.

Новости

16.09.16

Опубликовано Третье издание «The Shipping Law Review»

SLR 3 in the office

Третий год эксперты LEXCELLENCE делятся своим опытом и знаниями, участвуя в издании «The Shipping Law Review» - напечатано 3-е издание книги 

Блоги

01.12.17

Судова реформа: 15 грудня 2017 р. наберуть чинності нові процесуальні кодекси в Україні

Нарешті стала відома дата набрання чинності нового процесуального законодавства в Україні, на яку чекала вся правова спільнота.

© 2011 Lexcellence.com.ua