Авторизация| English
Среда, февраль 20, 2019
О нас Пресс-центр Блоги Крок до деофшоризації: погляд бізнесу

Крок до деофшоризації: погляд бізнесу

28.11.2016

Офшоризація, тіньова економіка, контрабанда, чорний ринок валюти і усі інші негативні явища для нашої держави є наслідком зарегульованості, використання для управління економікою радянських рудиментів, нерозумної валютної політики та засилля паперової бюрократії. На сьогоднішній день процедури, пов’язані із зовнішньоекономічною діяльністю в сфері експорту послуг, є занадто забюрократизованими. Вітчизняні підприємці потребують усунення адміністративного бар’єру у вигляді обов’язку укладання зовнішньоекономічного договору у письмовій формі. Крім того, валютний контроль за операціями з експорту послуг є надмірним, оскільки процедура зняття операції з експорту робіт (послуг) вимагає подання резидентом цілої низки документів. Необхідність виконання вимог банків створює зайве адміністративне навантаження: витрати грошей та часу, стимулює непрозорі схеми розрахунків, стримує зростання експорту. По суті існуючий порядок контролю за такими операціями є бар’єром для розвитку малого і середнього бізнесу( як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту).


Зрештою, і це абсолютно закономірно, бізнес усе одно не жив по правилам, які давно не конкурентоздатні і недієздатні в умовах сучасності. Звісно, про easy doing business в Україні говорити не доводиться, але підприємництво все одно знаходить вихід як же здійснювати господарську діяльність в умовах абсолютного протистояння з боку держави у вигляді адміністративних бар’єрів.  Одними із таких бар’єрів були вимоги особистих підписів та печаток на документах, наявність актів наданих послуг, зовнішньоекономічних договорів у письмовій формі, які завжди “підтягувались” до правовідносин, якщо їх можливо було в рамках здорового глузду оформити, або ці вимоги активно оминались, максимально переводячи в тінь свою діяльність, бо виконати вимоги законодавства було неможливо(зокрема, для IT-сектору). 


Законопроект , який був прийнятий 04/11/2016 “ Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг” , та сподіваюсь, буде підписаний президентом, нарешті :1) дозволяє подання зовнішньоекономічних договорів у електронній формі; 2) дозволяє укладення зовнішньоекономічних договорів “шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги”; 3) скасовує поширення вимоги щодо зарахування виручки резидентів від експорту послуг у 180 день; 4) забезпечує подання первинних бухгалтерських документів у паперовій або в електронній формі; 5) встановлює можливість підписувати документи електронним  цифровим підписом, з урахуванням вимоги законодавства.

 

Ці прогресивні зміни можуть стати першим реальним кроком, який би сприяв деофшоризації (бо в більшості випадків ( зараз не про політиків, які відмивають гроші) підприємці застосовували офшори, щоб обійти  абсурдні вимоги при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності).  Тим не менше, хоч норми й дуже солодкі, не забуваємо про підводні камені: обов’язковий продаж валюти, виникнення оподатковуваного доходу з моменту виставляння інвойсу, варіативність тлумачення норм банком щодо “електронного повідомлення”, “первинних документів”, “іновойсів”. 

 

Лишається лише сподіватись що НБУ дійсно у місячний срок приведе усі нормативно-правові та підзаконні акти у відповідність до нових перспективних нововведень, і реалізація цих норм не буде саботуватись банками та фіскальними органами. 


Оставить комментарий:
Введите свое имя:
Наименование организации:
Комментарии:
Введите проверочный код:
Добавить

Статьи

02.11.16

Спростування недостовірної інформації у соціальній мережі «Facebook»

FB logoПовага до честі та гідності, недоторканість ділової репутації людини гарантуються чинним законодавством України. Однак яким шляхом йде судова практика щодо захисту цих немайнових прав українців у міжнародних соціальних мережах, таких як «Facebook», ми розглянемо в даній статті.

Новости

16.09.16

Опубликовано Третье издание «The Shipping Law Review»

SLR 3 in the office

Третий год эксперты LEXCELLENCE делятся своим опытом и знаниями, участвуя в издании «The Shipping Law Review» - напечатано 3-е издание книги 

Блоги

27.09.16

Свобода бізнесу: реальність чи ілюзія?

Свобода бізнесу - це що? Рівні можливості доступу до ресурсів, зручний податковий клімат, відсутність корупції, підтримка держави? Кожен має власну відповідь: залежно від того, на які «граблі» наступав.

© 2011 Lexcellence.com.ua