Авторизация| English
Четверг, декабрь 13, 2018
О нас Пресс-центр Блоги В Україні очікується створення Єдиного реєстру боржників

В Україні очікується створення Єдиного реєстру боржників

09.11.2016

5 жовтня 2016 року набула чинності нова редакція Закону України «Про виконавче провадження», якою введено багато змін та новел у процес примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).

 

Однією з ключових новацій є створення нового електронного сервісу - Єдиного реєстру боржників (далі - Реєстр), до якого будуть вноситись відомості про боржників та їх невиконані майнові зобов'язання в режимі реального часу. Реєстр буде знаходитись у відкритому доступі на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.

 

Крім того, метою створення такого Реєстру є не лише оприлюднення інформації щодо боржників в Україні, а й створення дієвого засобу запобігання відчуженню боржниками свого майна в процесі виконавчого провадження. Як тільки запрацює Реєстр, нотаріуси, органи, що здійснюють реєстрацію майна, державні реєстратори речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень при вчиненні будь-якого правочину щодо відчуження у будь-який спосіб майна, будуть зобов'язані перевіряти дані цього Реєстру щодо статусу особи, яка звернулась з таким проханням, у якості боржника. Якщо така особа внесена на день звернення до Єдиного реєстру боржників та у разі відсутності інформації про накладення арешту виконавцем на кошти або майно боржника, вищезазначені органи зобов'язані відмовити у вчиненні реєстраційних дій та в день звернення боржника повідомити зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця про майно, щодо відчуження якого звернувся боржник.

 

Важливим важелем впливу такого Реєстру буде те, що укладення протягом строку, коли особа значиться боржником у Реєстрі, правочину щодо майна боржника, який призвів до неможливості задовольнити вимоги стягувача за рахунок такого майна, є підставою для визнання такого правочину недійсним.

 

Отже з моменту створення Реєстру та внесення всіх даних щодо боржників, кожна особа, перед тим як вчинити якийсь правочин, матиме змогу перевірити у Реєстрі «добропорядність» та «кредитну історію» свого контрагента.

 

 

Оставить комментарий:
Введите свое имя:
Наименование организации:
Комментарии:
Введите проверочный код:
Добавить

Статьи

02.11.16

Спростування недостовірної інформації у соціальній мережі «Facebook»

FB logoПовага до честі та гідності, недоторканість ділової репутації людини гарантуються чинним законодавством України. Однак яким шляхом йде судова практика щодо захисту цих немайнових прав українців у міжнародних соціальних мережах, таких як «Facebook», ми розглянемо в даній статті.

Новости

16.09.16

Опубликовано Третье издание «The Shipping Law Review»

SLR 3 in the office

Третий год эксперты LEXCELLENCE делятся своим опытом и знаниями, участвуя в издании «The Shipping Law Review» - напечатано 3-е издание книги 

Блоги

01.12.17

Судова реформа: 15 грудня 2017 р. наберуть чинності нові процесуальні кодекси в Україні

Нарешті стала відома дата набрання чинності нового процесуального законодавства в Україні, на яку чекала вся правова спільнота.

© 2011 Lexcellence.com.ua