Авторизация| English
Среда, февраль 20, 2019
О нас Пресс-центр Блоги Свобода бізнесу: реальність чи ілюзія?

Свобода бізнесу: реальність чи ілюзія?

27.09.2016

Учора Kiev Gespräche організував дискусію із такого злободенного питання як свобода бізнесу...Вирішила продовжити її тут. Свобода бізнесу - це що? Рівні можливості доступу до ресурсів, зручний податковий клімат, відсутність корупції, підтримка держави? Кожен має власну відповідь: залежно від того, на які «граблі» наступав. Тим не менше. Візьмемо за орієнтир індекс Easy doing business. Україна на 83 позиції із 189 країн. В нас непогана ситуація за критеріями - Реєстрація бізнесу (30 позиція), реєстрація права власності(61),  отримання кредитів (19 - для мене ця цифра стала відкриттям), захист міноритарних інвесторів (88). І дуже невтішна за критеріями - отримання дозволу на будівництво(140), підключення до системи електропостачання(137), оподаткування (107), міжнародна торгівля (109), забезпечення виконання контрактів (98), вирішення  проблем неплатіжоздатності (141).

 

Global Ratings of Ukraine

 

Тобто нічого нового. Наші класичні проблеми - корупція, відсутність повноцінного права на судовий захист, невиконання судових рішень, відсутність сприятливого інвестиційного клімату, податковий тиск на бізнес, неадекватна митна політика. Про такі фактори як війна, революція, анексія Криму і вплив геополітики на бізнес потрібно згадати додатково - балів вони нам не добавляють, хоч в даному рейтингу і не фігурують, але об'єктивно впливають на український бізнес.

 

Doing Business in Ukraine Table

 

Не треба забувати, що велику роль у підвищені нашого рейтингу в даному списку зіграли реформи останніх двох років: відкриття баз даних,  спрощення процедури реєстрації бізнесу, переведення багатьох сервісів в онлайн режим. Отже, зміни є. Хоч і дуже повільні.

 

Doing Business in Ukraine

 

Тим не менше, на мою особисту оптимістичну думку, найголовнішим показником свободи бізнесу повинні бути не міжнародні рейтинги, не показники та критерії, а проста реальна можливість бізнес робити. Від пошуку ідеї в голові до її фактичного втілення. Кожен повинен мати можливість реалізувати свій підприємницький задум,яким би шаленим він не був: відкрити ресторан для обслуговування потреб міста, запустити колекцію взуття та презентувати його на тижнях моди в Нью-Йорку, конкуруючи із мастодонтами ринку моди, створити пасивний дім з самозабезпеченням теплом, енергетикою і водою та друкувати його на 3D принтері, або винайти новий спосіб переробки сміття. І для цього не треба «боятись, що приїдуть братки і треба з ними поділитись», шукати покровителя у владі, чи вбивати конкурента.

Ні, звісно, бізнес, яким він би не був малим чи великим, все одно буде лобіювати закони. Просто хтось це робитиме в кулуарах Верховної ради, а хтось - на пікеті біля неї.

 

Бізнес точно буде використовувати офшори. Лишень деякі - для приховування активів, а інші - для подолання пострадянських дурощів НБУ, Мінекономіки і всіх інших перепон, які реально цьому бізнесу заважають.

 

Бізнес буде НЕ платити податки. Адже як писав Кіосакі : «Не так важливо, скільки Ви заробляєте грошей, а важливо те, скільки Ви їх можете зберегти в себе, не поділившись з державою». Тільки одні це будуть робити легально, інші -  кримінально, зловживаючи владою і законами.

 

І знаєте, що найголовніше? Бізнес буде. І труднощі теж будуть. Але поки Ви можете вільно( вільно не є легко) втілити свої ідеї в життя та збудувати бізнес - свобода є. А от те, наскільки її легко реалізувати - то вже інша тема нової юридичної дискусії.

 

 

 

Оставить комментарий:
Введите свое имя:
Наименование организации:
Комментарии:
Введите проверочный код:
Добавить

Статьи

13.06.12

Звернення стягнення на майно товариства за борги дочірнього підприємства

Стаття розкриває деякі аспекти законодавства та судової практики щодо звернення стягнення на майно товариства за боргові забовязання заснованого ним дочірнього підприємства.

Новости

16.09.16

Опубликовано Третье издание «The Shipping Law Review»

SLR 3 in the office

Третий год эксперты LEXCELLENCE делятся своим опытом и знаниями, участвуя в издании «The Shipping Law Review» - напечатано 3-е издание книги 

Блоги

28.11.16

Крок до деофшоризації: погляд бізнесу

Реалії Закону про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг

© 2011 Lexcellence.com.ua