Authorization| Русский
Вторник, июль 16, 2019
About us Press-room Blogs Україна закрила Кримські порти: наслідки та санкциї

Україна закрила Кримські порти: наслідки та санкциї

21.07.2014

У звязку із окупацією Криму РФ, відбулись деякі організаційні та правові зміни у морському бізнесі.

Мінінфраструктури України ще в середині травня повідомила Міжнародну морську організацію (IMO) про підготовку рішення щодо закриття кримських портів. В першу чергу це пов’язано з тим, що Україна немає можливості виконувати свої міжнародні зобов’язання щодо забезпечення безпеки судноплавства на окупованій території. Відповідний наказ про закриття портів , розташованих на території Автономної республіки Крим, був прийнятий 16.06.2014 року. Даний наказ Мінінфраструктури № 255 «Про закриття морських портів», зареєстрований в Мінюсті 24.06.2014 за № 690/25467, набрав чинності 15.07.2014 року. Відповідно до даного наказу для міжнародного судноплавства закриваються порти: Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія та Ялта,  а також будуть ліквідовані адміністрації вищевказаних морських портів.

Окрім цього, законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року у редакції від 06.05.2014 року, який набув чинності 27.04.2014 року, було внесено зміни до кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до цих змін передбачена  адміністративна відповідальність за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, та порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду – виїзду; кримінальна відповідальність – за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави.

Згідно ст.3 закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» окупованою територією є сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій; внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України; повітряний простір над територіями, зазначеними у пунктах 1 і 2 цієї частини.

В'їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в'їзду - виїзду. На даний момент порядок в'їзду іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї перебуває на етапі розробки, а тому перелік пунктів контрольних пунктів в’їзду - виїзду , так само як і порядок отримання спеціальних дозволів тимчасово невідомий.

Тому, будь яке судно, яке продовжує здійснювати заходи на окуповану територію до врегулювання цих питань після 27.04.2014 року – дати набрання чинності закону про режим окупованої території, порушує порядок перетину державного кордону, а отже усі члени екіпажу та інші особи, які перебувають на борту будуть нести адміністративну або кримінальну відповідальність.

Окрім цього, Україна, закриваючи усі порти на окупованій території, не гарантує забезпечення прав, свобод та законних інтересів фізичних та юридичних осіб та не несе жодної відповідальності за подальшу долю суден та екіпажу, які, всупереч вищевказаним нормативно-правовим актам, будуть здійснювати заходи на окуповану територію.

Інші особливості здійснення економічної діяльності на окупованій території законодавчо тимчасово неврегульовані.

Leave your feedback:
Enter your name:
Your company’s name:
Your commentary:
Enter the code:
Submit
Володимир
Зі свого юридичного досвіду я знаю, що згідно з пункту 19 статті 5 Закону України Про судовий збір інваліди 1 та 2 груп звільняються від сплати судового збору, але пропоную інвалідів всіх (1, 2 та 3) груп звільнити від сплати судового збору. Тому вважаю, необхідність сплати судового збору перешкоджає доступу інвалідів 3 груп до правосуддя - це прямо суперечить Конвенції ООН про права інвалідів. На жаль, ніяких реакцій із боку Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю не було.
14.06.2016, 15:16

Articles

23.02.16

The necessity and legitimacy of the creation of the Ukrainian International Ship Register

This article examines the necessity and legitimacy of the creation of a Ukrainian International Ship Register as an alternative register to the existing State Register of ships. Attention is drawn to determining the definitions “registration of ships”, as well as the national and international regulation governing the registration of ships, advantages for the state and shipowners. In this regard, the legal analysis was made concerning the legitimacy of such register. In addition, some proposals were made in order to save the “genuine link” between State and the ship, creating the mentioned register.

News

16.09.16

The Third Edition of «The Shipping Law Review» has been published in hard copies

SLR 3 in the office

Third year experts of LEXCELLENCE are contributing their expertise and knowledge in «The Shipping Law Review» - the Third Edition has been published in hard copies.   

Blogs

10.09.18

A Legal Status of Receipt & Release Statement in Ukraine

New court practice in application of Receipt & Release Statement in shipping matters to come... 

© 2011 Lexcellence.com.ua